sobota, 5 listopada 2011

Epos o Gilgameszu - Tron Uruk


Epos o Gilgameszu - Tron Uruk
Gilgamesz jest synem króla Lugalbanda, potomkiem pierwszej rządzącej dynastii z Uruk. Ma w sobie boską krew. Jest Bogiem wśród śmiertelników, bohaterem pośród królów. Gilgamesz nie zna smaku porażki, ani godnego siebie przeciwnika.

Scenariusz: Julien Blondel
Rysunki: Alain Brion
Kolory: Alain Brion
Wyd. przez: Soleil Productions, 2010

Tłumaczenie: szamas
Obróbka: gaudip
Korekta: beerate, venda & tytusde200

Seria porzucona przez autorów. Potraktujcie ten tom jako one-shot.3 komentarze:

DAG pisze...

Nie spodziewałem się, że zrobicie ten komiks. W końcu to seria porzucona, bez zakończenia. Alain Brion potrafi malować, znany z "Corpus Hermeticum" oraz "Buntowników z Edaleth" w eposie też trzyma poziom. Na forum bedetheque wyczytałem, że teraz pracuje z Jean-Luc Istinem nad adaptacją legendy o Excaliburze.
Co do historii Gilgamesza w formie komiksu, to we Francji ukazała się dylogia przybliżająca jego postać. Co prawda jest to komiks, który już na pierwszy rzut oka różni się od "Tronu Uruk", oprawa graficzna kojarzy się z pracami Joanna Sfara, a i pewnie sam scenariusz ma więcej wspólnego z mitologią niż fantasy.
Mimo tego, że komiks kończy się słowami: "Ciąg dalszy nastąpi" i wszyscy wiemy, że kontynuacji nigdy nie doczekamy się, polecam tę skanlację. "Epos o Gilgameszu - Tron Uruk" to kawał porządnego brutalnego fantasy z cieszącą oko oprawą graficzną.

Ps. Everest byłoby miło gdybyś w tagach dopisał KOMIKS EUROPEJSKI, aby fani produkcji ze Starego Kontynentu mogli z łatwością odnaleźć na waszym blogu ten tytuł.

Pozdrawiam

szamas pisze...

Ten komiks miał być na poprzednie urodziny. wWedy się nie udało, jest teraz :]. szkoda, że nie będzie dalszego ciągu, a może jednak? kto wie...

Mam nadzieję, że komiks się spodoba ;)
DAG dzięki za komentarz.

Anonimowy pisze...

Świetny komiks i rysunki. Nie ważne, czy będzie dalszy ciąg, dla niecierpliwych polecam zapoznać się z Eposem w formie książkowej. Gilgamesz, postać ponad czasowa, do której nawiązuje wielu pisarzy, warto ją poznać.
Wielkie dzięki :)


GEDiNAZGUL