piątek, 12 lutego 2010

The NobodyThe Nobody
Miasteczko Large Mouth zawsze wiało nudą - aż do przyjścia obcego obandażowanego od stóp do głów. Wiedziona ciekawością, samotniczka Vickie odkrywa tragiczną historię jego przeszłości i dziwny wypadek, który pozostawił go odrażająco zdeformowanym.
Jednak, czy jego bandaże ukrywają tylko blizny? Gdy ktoś popełnia kolejne przestępstwa, cisi ludzie zwracają sie przeciwko Griffenowi, polując na niego i zagrażając odkryciem najbardziej przerażających tajemnic. Oryginalna powieść graficzna w czerni, bieli i błękicie. "Nikt" wykorzystuje nieśmiertelną postać H.G. Wellsa, "Niewidzialnego" i umieszcza go we współczesnym miasteczku, używając go jako pionka, który odkrywa tematy tożsamości, strachu i paranoi, i jak stawiają małą społeczność przeciwko sobie, niszcząc nawet najczystsze z przyjaźni.
Jeff Lemire jest twórcą "Opowieści z Hrabstwa Essex" nominowanych do nagrody Eisnera. Jest on zdobywcą Xeric Award i YALSA Alex Award.


Scenariusz i rysunki: Jeff Lemire
Wyd. Vertigo, 2009

Tłumaczenie: hack/slash
Obróbka: hack/slash
Korekta: BBgeld & fatal77


4 komentarze:

gaudip pisze...

jak dla mnie super, więcej, więcej, więcej

Anonimowy pisze...

Dziękuję za ten komiks i za wiele innych też :D :*

Anonimowy pisze...

Komiks genialny! Rysunki klimatyczne, dialogi odpowiednio wyważone i przesłanie również świetne. Oby tak dalej! Pozdrawiam i dzięki za Waszą robotę:)

el doc pisze...

Ok. Intrygujący, klimatyczny, skromny. Brawo za odwagę.