wtorek, 3 listopada 2009

Elephantmen


Przetrwali eksperymenty inżynierii genetycznej i indoktrynację doktora Kazushi Nikkena i Mappo, podejrzanej organizacji, chcącej stworzyć nadludzką broń masowej destrukcji.
Uwolnieni i zrehabilitowani przez siły uderzeniowe wywiadu Organizacji Narodów Zjednoczonych, „nieludzie” żyją pomiędzy ludźmi. Mimo bycia uznanymi przez ustawę o „ludziach-słoniach”, odmawia się im prawa noszenia broni, przez co muszą przeżyć wyłącznie dzięki swej inteligencji.
Obadiasz Róg stał się najbardziej uznanym ze wszystkich ludzi-słoni. Z początku uznawany za dziwaka, teraz stał się gwiazdą, dzięki czemu założył małe biznesowe imperium, prowadzone i wspomagane przez jego współpracownicę, Saharę.
Inni, mniej ambitni ludzie-słonie przyjęli bardziej pokorne postawy w społeczeństwie ludzi. Hieronim „Hip” Flask pracuje dla rządu jako doradca Agencji Informacyjnej wraz ze swoim ludzkim kolegą, Vanity Case.
Pomimo ról granych w betonowej dżungli stworzonej przez człowieka, Flask i jego gatunek są traktowani z podejrzliwością i pogardą przez gatunek, który ich stworzył, i nie mogą zawsze polegać na sobie nawzajem by pocieszyć lub zaprzyjaźnić się.
Nikken jest teraz w więzieniu o najwyższym poziomie zabezpieczeń o nieznanej lokalizacji, gdzieś w USA. Większość z jego dzieci już dawno o nim zapomniała. Przynajmniej tak twierdzą.
Spin-off serii "Hip Flask", rozwijający wątki i postacie w niej zawarte, a także przedstawiający całkiem nowe historie.

Autorzy: Starkings, Moritat, Tom Scioli, Brian Bolland, Ladrönn & Joe Casey
Wydawca: Image Comics, listopad 2006

Tłumaczenie: SHAQER, TTQŚ
Grafika: don Burakko, kenny, EVEREST
Korekta: Escalla, tytusde2oo, BBgeld & TTQŚ, padre5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

czy jest szansa na jeszcze coś

TTQS pisze...

w trakcie tłumaczenia :)

Anonimowy pisze...

dzięki, czekam z niecierpliwością /gaudip/

Anonimowy pisze...

Hello! I'm a comic book fan and a Elephantmen fan also! Looking for english scans (I'm also "translating" them to spanish) I found this blog. I don't understand polish but it's great the comics you have here :) If it's possible, I would like to get in contact with anyone of you. This is my mail aterom74@yahoo.es

Thanks!

Anonimowy pisze...

Czy jest szansa, że któryś z tłumaczy zaopiekuje się tym osieroconym (dwukrotnie) projektem?