piątek, 21 marca 2008

OlympusOlympus
Cyklop, Hydra, Minotaur, Meduza. Te mityczne stworzenia wzbudzały strach i przerażenie przez całe wieki. Wyobraź sobie, że jesteś na wyspie razem z nimi.
To właśnie spotyka profesor archeologii Gail Walker i grupę jej studentów gdy odkrywają osławioną Puszkę Pandory. Ich statek rozbija się na mitycznej wyspie. Gail i jej studenci zmagają się z przeciwnościami losu aby odnieść Puszkę Pandory na jej prawowite miejsce na Olimpie walcząc jednocześnie o swoje życie z najbardziej zabójczymi potworami z greckiej mitologii.
Wspaniały scenarzysta Geoff Johns (Green Lantern: Rebirth, Teen Titans) dołącza do Krisa Grimmingera (The Possessed) aby napisać historię pełną akcji i przygody przy której będziesz świetnie się bawił. Butch Guice, artysta nominowany do nagród Harveya i Eisnera (Birds of Prey Ruse), tchnął życie w ich skrypt swoimi czarującymi ilustracjami. Wybitny kolorysta Dan Brown (Metal Hurlant, Townscape Enki Bilala) ostatnim maźnięciem pędzla wieńczy dzieło wypełniając je feerią kolorów. Ta czwórka razem stworzyła świat pełen bogów i potworów, dominium zapierające dech w piersiach swoim boskim pięknem i wszechobecnym poczuciem grozy.

Scenariusz: Geoff Johns & Kris Grimminger
Rysunki: Butch Guice
Wyd.: 2005 przez Humanoids

Tłumaczenie: RobWinter
Obróbka: RobWinter
Korekta: Dextr & MójKot


1 komentarz:

naumatyk pisze...

dosyć słaba rzecz, ale świetnie przygotowana translacja.