wtorek, 11 marca 2008

Czerwona Cesarzowa


Czerwona Cesarzowa / Impératrice Rouge
Cesarzowa Katalina, Królowa wszystkich Rosji jest nikim więcej jak tylko cudzoziemką, która żyje pośród odrzuconych na dworze cesarskim.
Czerwona Cesarzowa jest zbyt dumna, aby zaakceptować pomysł współdzielenia władzy ze swoim mężem, cesarzem Piotrem. Pomiędzy małżonkami rozgrywa się prawdziwa wojna, w której każde z nich okrutnie rywalizuje nie przebierając w środkach. W tej walce oboje poszukują przymierza z nieokiełzanymi siłami. Walka, która rozpętała się w korytarzach pałacowych bardzo szybko rozciągnie się na stepy i konflikt pomiędzy kobietą i mężczyzną szybko wpłynie na życie całego narodu.
Futurystyczna saga, gdzie tradycyjna i konserwatywna Rosja towarzyszy w walce pomiędzy cesarzową Kataliną i cesarzem Piotrem o władzę w chaotycznej, postatomowej Rosji. Cyberpunkowe uzbrojenie i technologia mieszają się z konserwatyzmem kraju jakim jest Rosja. Cesarska Rosja w przyszłości to androidy jak Rostan oraz niepełnoletnia zabójczyni Adja, którzy są niektórymi z głównych postaci tej epopei.

Scenariusz: Dufaux
Rysunki i kolor: Adamov
Wyd. Editions Glenat

Tłumaczenie i obróbka: EVEREST
Korekta: Myga & BBgeld


Brak komentarzy: