sobota, 7 lipca 2018

NOWOŚCI 07.07.2018

     Chciałbym napisać, że moje obawy sprzed miesiąca były nieuzasadnione, ale bolesny kopniak w tyłek dotknął do żywego chyba każdego z nas. Dawno już nie czułem się tak zrobiony w bambuko, bo nawet wrodzony sceptycyzm nie przygotował mnie na tę tragikomedię i podobny blamaż w wykonaniu Niemiaszków ledwie starczył na otarcie łez... 

      Ale dość już o mundialu i gorzkim smaku porażki: dla wszystkich zawiedzionych postawą "polskich orłów" (czy po prostu dla spragnionych dobrej lektury) przygotowaliśmy nie lada gratkę! Na dobry początek kontynuacja serii, która swego czasu namieszała mi w głowie i z niecierpliwością wyczekiwałem ciągu dalszego: przed Wami nowy nr "Wasteland" zapowiadający kolejne dramatyczne wydarzenia w tym postapokaliptycznym świecie. Ale to nie koniec niespodzianek: konia z rzędem temu, kto pamięta o "Podróżach Takuana"! To już ponad dekada upłynęła od czasu pojawienia się drugiego tomu i nic nie wskazywało na kontynuację, ale od czego są Wasi ulubieńcy z GruMiKa? Trzecia część przygód buddyjskiego mnicha, Adso i Rebeki trafia prosto na Wasze komputery, tablety bądź czytniki i zapewniam, że na kolejne przyjdzie czekać o wiele krócej ;) I jak, zbieracie szczęki z podłogi? No to na "dobitkę" mamy 11 tom oldskulowych historii z Iron-Manem w roli głównej! Myślę, że chyba na niejednej twarzy pojawił się uśmiech, a ręce zadrżały ze zniecierpliwienia i emocji. W imieniu grupy zapraszam do lektury i życzę tego samego, czego sam doświadczyłem podczas przygotowywania tego zestawu, a mianowicie niczym nieskrępowanej przyjemności i frajdy rodem z lat szczenięcych, kiedy to każdy dostępny na rynku komiks stanowił drzwi do innego świata... Widzimy się za dwa tygodnie!

                                                                                                           ~szybkilester


Wasteland #07
  


Podróże Takuana #03
  

TM-GruMiK Iron Man #11
  Jeśli przy tej okazji komuś znudziło się tylko czekać aż coś puścimy i chce spróbować grumikowych przedpremier to znam cudowne wyjście. Wpadnij do nas na forum. Zgłoś swoją chęć sensownego wkładu w nasze translacje (tłumaczenie, grafika, korekta - oczywiście mamy swoje wymagania ale nie są one zbyt surowe) a otworzą się przed Tobą nasze drzwi.

2 komentarze:

devem pisze...

I kolejna wyrąbista sobota :D Ach te komiksy...nigdy się nie nudzą. Ślicznie dziękuję :):):)

Anonimowy pisze...

Link "Podróże Takuana #01-03" w seriach trwających nie działa. I dzięki za dotychczasową robotę:)