sobota, 8 lipca 2017

NOWOŚCI 08.07.2017

  Wczoraj Warszawa została opanowana przez Superbohaterów ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Pojawiła się nawet Bestia. Spontaniczna reakcja polskiego społeczeństwa na przemówienia Prezydenta Donalda Trumpa wprawiła świat w zdumienie podobnie jak miejsce polskich piłkarzy w najnowszym rankingu FIFA. Warto też wspomnieć o młodych polskich siatkarzach, którzy przez całe eliminacje oraz finały przechodząc przez różne kategorie wiekowe nie przegrali żadnego meczu. Wielki Szlem! Nieprzerwana passa zwycięstw polskiej reprezentacji juniorów trwała długo. Mistrzowie Europy Kadetów i Juniorów, Młodzieżowych IE i Świata Kadetów i Juniorów. 48 wygranych z rzędu... Szacun!

Wracając do świata komiksu oraz polityki. Prezydent Donald Trump wierzy w bohaterów i postrzega świat, tak jak przedstawia się go w komiksach – jako rządzony przez łatwych do zidentyfikowania herosów dobra i zła. I swojego ojca widzi, jako dzielnego, inspirującego człowieka, który w swoim życiu czynił tylko dobro. Z drugiej strony Donald Trump jest konstruktem medialnym. Bardzo dobrze to rozumie. Dlatego tak łatwo zgadza się, być karykaturalną postacią. Wydaje mi się nawet, że kiedyś powiedział, iż jego życie jest komiksem, a on jego bohaterem.

My od polityki uciekamy. Cóż w grumikowym świecie komiksu słychać? Przygotowaliśmy dla was następujące pozycje: Aliens vs Zombies #05, Northlanders #30, Planeta Małp #13 oraz Kim jest Jake Ellis #03. Kończymy serię Aliens vs Zombies. Pomimo że przepadam za zombiakami to finał komiksu trochę mnie rozczarował. Pozostałe tytuły - paluszki lizać. 

                                                                                                           ~audiq


Aliens vs Zombies #05 [komplet]
  

Northlanders #30
  


Kim jest Jake Ellis #03
  


Planeta Małp #13
  


*********************************************************************************
Jeśli przy tej okazji komuś znudziło się tylko czekać aż coś puścimy i chce spróbować grumikowych przedpremier to znam cudowne wyjście. Wpadnij do nas na forum. Zgłoś swoją chęć sensownego wkładu w nasze translacje (tłumaczenie, grafika, korekta - oczywiście mamy swoje wymagania ale nie są one zbyt surowe) a otworzą się przed Tobą nasze drzwi.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

"My od polityki uciekamy".

I dlatego poświęciliśmy jej cały niniejszy akapit ( ͡° ͜ʖ ͡°)"

Anonimowy pisze...

Dziękuję :)

PIOTR L. pisze...

Polityka czy nie ważne że GRUMIK też ma dobrą passę ;D Podziękował :)

szybkilester pisze...

kapitalna dawka komiksów! dziękówa!