niedziela, 4 czerwca 2017

NOWOŚCI 03.06.2017

     Parę tygodni temu premiery zaliczyły obsuwę z powodu przedłużonego weekendu majowego Gaudiego. Tym razem zeszłotygodniowy brak komiksów możecie przypisać mojej osobie. No po prostu nie było czasu na napisanie wstępniaka. I tak czasem bywa. Te dwa tygodnie niestety obfitowały w sporą ilość wiadomości spod znaku kostuchy. Najpierw informacja o niespodziewanym odejściu mojego ukochanego Chrisa Cornella (tylko 52 lata…), później okazało się, że człowiek, który jak dla mnie „był od zawsze” jednak nie jest niepokonany – mówię tu o Wodeckim, lubianym chyba przez każdego. I dzień później (jak pamięć mnie nie myli) odszedł Roger Moore, przez wielu uważany za najlepszego odtwórcę Jamesa Bonda (choć ja i tak twierdzę, że Connery’ego nikt nie przebije). Oprócz smutnych wieści oczywiście znajdzie się kilka weselszych – Polska reprezentacja w piłce nożnej na 10 miejscu w rankingu FIFA, w końcu przyszło lato, na ekranach telewizorów można próbować się połapać w zawiłościach kontynuacji Twin Peaks a w kinach szaleje Wonder Woman. W komiksowie też parę ciekawych rzeczy się wydarzyło – afera o komiks Polska Mistrzem Polski (gratulacje tym, którzy we wszystkim potrafią znaleźć potencjał do szerzenia gównoburzy) wydany jako darmowa publikacja na Komiksowej Warszawie, na tejże imprezie poznaliśmy szerokie plany dotyczące publikacji komiksów z Odrodzenia w Polsce, a tak w ogóle to co pewien czas ktoś wyskakuje z informacją, że „coś tam” wyda. Czytelnicy się cieszą, portfel płacze... Tak na marginesie, to niedawno przeczytałem ostatni tom Velvet i jakże się cieszę, że tę serię mogliśmy Wam częściowo zaprezentować. Miodny komiks.

     Premiery, jakie na dziś dla Was przygotowaliśmy to, moim zdaniem, same hiciory. Bo cóż innego można rzec o 11 odsłonie przygód nowego Ghost Ridera, 27 spotkaniu z Thief of Thieves, 25 numerze świetnej serii Northlanders i oldschoolowym, niezmiennie stanowiącym fantastyczną lekturę TM-GruMiK Iron Man! Miłej lektury!

                                                                                                           ~j13


All-New Ghost Rider #11
  

TM-GruMiK Iron Man #08
  Thief of Thieves #27
  


Northlanders #25
  
*********************************************************************************
Jeśli przy tej okazji komuś znudziło się tylko czekać aż coś puścimy i chce spróbować grumikowych przedpremier to znam cudowne wyjście. Wpadnij do nas na forum. Zgłoś swoją chęć sensownego wkładu w nasze translacje (tłumaczenie, grafika, korekta - oczywiście mamy swoje wymagania ale nie są one zbyt surowe) a otworzą się przed Tobą nasze drzwi.

8 komentarzy:

PIOTR L. pisze...

Co Wam powiem to Wam powiem ale Wam powiem.....dzięki ;D

Anonimowy pisze...

Dziękuję :)

szybkilester pisze...

wielkie dzięki za zestaw do poduchy: za oknem słońce (nawet na wyspach) więc pora skorzystać z dobrej pogody i zająć się lekturą wieczorową porą!

Nonokamomose pisze...

O! I to jest przykład zacnego politycznie poprawnego równouprawnienia! :) Dwa komiksy Marvela na Dzień Dziecka i dwa komiksy dla tych, który już tego święta nie obchodzą, ale fanami IX sztuki wyzwolonej być nie przestali!

szybkilester pisze...

o rany, ten znowu swoje... a było tak normalnie przez chwilę!

Anonimowy pisze...

Haj,

Zapomniałem hasło do forum (a nie będę się drugi raz rejestrował). Zagląda tu ktoś z administracji? Jest sprawa. Pewien wódz indiański pyta się czy odstąpicie Franka Lincolna. Wódz jest dostępny na gg.

Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Haj,

Bez zbędnych ceregieli. Pytanie do Grumika. Pewien wódz indiański pyta się czy odstąpicie Franka Lincolna. Wódz jest dostępny na gg.

Pozdrawiam

GruMiK pisze...

Wodzu, odpowiedź na gg.