niedziela, 8 stycznia 2017

NOWOŚCI 08.01.2017

     Nowy rok jest zawszę okazją do najróżniejszych zobowiązań. Rzucić palenie, zacząć chodzić na siłownię, zrobić prawo jazdy, wyjechać na wymarzone wakacje... Zobowiązania są najróżniejsze, i wszyscy dobrze wiemy, że różnie z nimi bywa. Jednym z moich zobowiązań jest wreszcie pomniejszenie przysłowiowej „kupki wstydu”, czyli sterty komisów które wciąż czekają na lekturę. Pod względem dostępności albumów komiksowych obecnie sytuacja na polskim rynku wygląda wprost rewelacyjnie. Jesteśmy wręcz zalewani najróżniejszymi tytułami, i to dosłownie w każdym gatunku. Nie mają na co narzekać miłośnicy mangi, właśnie wystartowała kolejna kolekcja z postaciami superbohaterów, albumy o europejskim rodowodzie także bez problemu znajdziemy w księgarniach. Można rzecz, że wręcz mamy klęskę urodzaju! Nie chcę złorzeczyć, ale oby nie powtórzyła się sytuacja sprzed paru lat, gdy to podobny boom komiksowy zakończył się zamknięciem wielu wydawnictw.


     Swoje trzy grosze dokładają miłośnicy sztuki komiksowej, prezentując bardziej lub mniej regularnie wybrane komiksowe historie z praktycznie całego świata. Dziś czwarty numer Superboga czyli Warren Ellis bez trzymanki, oraz mocny Revival. A na deser dwie części historii o pewnym archeologu. Jeżeli zdziwiły Was numerki 3 i 4 przy tych zeszytach, to już wyjaśniam: to nie pomyłka. Dwie pierwsze części pojawiły się lata temu nakładem nieistniejącej już niestety grupy 911 Comics, a jako że prywatnie jestem wielkim miłośnikiem postaci Indiany Jonesa, udało mi się zbałamucić GruMiKa i dziś mam przyjemność zapowiedzieć zakończenie tej historii. Prywatnie liczę, że jeszcze uda mi się współpracować z ludźmi z sceny, uwierzcie mi, jest to bardzo przyjemne i pouczające doświadczenie. Jeżeli tylko sami macie choć trochę zapału, serdecznie zapraszamy, tłumacze, graficy i korektorzy są zawsze potrzebni! 


     A kupka wstydu wciąż rośnie. Zarówno ta fizyczna, jak i wirtualna. I wiecie co? Nie ma na co narzekać, a tylko się cieszyć, że jest z czego wybierać. Oczywiście postaram się czytać jak najwięcej, ale jak kupka wstydu za rok nie zniknie, absolutnie nie będę tego uważał za klęskę. Tylko po prostu sięgnę po kolejną historię i udam się w nieograniczony świat obrazkowych historii!

                                                                                                           ~riguanaRevival #12
  


Superbóg #04
  Indiana Jones i Grobowiec Bogów #03-04
  *********************************************************************************
Jeśli przy tej okazji komuś znudziło się tylko czekać aż coś puścimy i chce spróbować grumikowych przedpremier to znam cudowne wyjście. Wpadnij do nas na forum. Zgłoś swoją chęć sensownego wkładu w nasze translacje (tłumaczenie, grafika, korekta - oczywiście mamy swoje wymagania ale nie są one zbyt surowe) a otworzą się przed Tobą nasze drzwi.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Dziękuję :)

Anonimowy pisze...

Wrócicie jeszcze do Hellblazera? Jest szansa na Prometheę Moore'a?

Anonimowy pisze...

co ta grupa translacyjna 911 publikowała? grumiku

Anonimowy pisze...

Dzięki za kolejną paczkę komiksów.

Nonokamomose pisze...

Cotygodniowy pakiet 4 komiksów i ani jednego Marvela czy choćby DC?!!!
Brawo, Panowie! Brawo! Tak trzymać!