sobota, 17 grudnia 2016

NOWOŚCI 17.12.2016

   I oto jest! Rok czekania i mamy kolejny film gwiezdnowojenny w kinach! Po pierwszych recenzjach, jakie zbiera „Łotr Jeden”, jestem spokojny o jakość filmu – podobno zarówno fabuła jak i sceny akcji prezentują się wyśmienicie. Sam zamierzam się o tym przekonać w niedzielę, gdy ze znajomymi przypuszczę atak na seans kinowy (oczywiście 2D i napisy). Dla tych, którzy potrzebują czegoś, by zająć swój umysł w oczekiwaniu na wizytę w kinie (lub ich ten film w ogóle nie interesuje) mamy oczywiście 4 premiery: Amazing X-Men v2 #06 (w którym będziemy świadkami pewnych problemów rodzinnych), kontynuację drugiego woluminu Jupiter’s Legacy w numerze czwartym, przedostatnią część historii Gułag w Captain America #618 oraz kolejną odsłonę Rat Queens, tym razem w postaci numeru specjalnego poświęconego Bradze. Ale zaraz, jak to, dlaczego numer specjalny, skoro druga historia jest niedokończona? Otóż tak prezentowała się publikacja w Stanach. Regularny rysownik serii, Roc Upchurch, został oskarżony o stosowanie przemocy domowej i z tego tytułu zrezygnował z rysowania Szczurzych Królowych. Aby umilić fanom oczekiwanie na dokończenie historii z numerów 6 do 8 (oraz dać sobie czas na znalezienie nowego regularnego rysownika serii) postanowiono stworzyć numer specjalny poświęcony właśnie postaci Bragi, która niespodziewanie spotkała się z dużą sympatią fanów serii. Numer specjalny narysowała Tess Fowler, na której prace Kurtis J. Wiebe natknął się na deviantarcie, a która w komiksach Rat Queens jeszcze się pojawi. W numerze 9 spotkamy już nowego rysownika i dokończenie wątków drugiej historii. To tyle. Niech moc będzie z Wami!

                                                                                                           ~j13Amazing X-Men v2 #06
 


Rat Queens - BRAGA
 


Jupiter's Legacy v2 #04
 


Captain America #618
 *********************************************************************************
Jeśli przy tej okazji komuś znudziło się tylko czekać aż coś puścimy i chce spróbować grumikowych przedpremier to znam cudowne wyjście. Wpadnij do nas na forum. Zgłoś swoją chęć sensownego wkładu w nasze translacje (tłumaczenie, grafika, korekta - oczywiście mamy swoje wymagania ale nie są one zbyt surowe) a otworzą się przed Tobą nasze drzwi.

4 komentarze:

PIOTR L. pisze...

Smakowicie jak co tydzień ;) Dzięki.

Anonimowy pisze...

Dziękuję :)

Anonimowy pisze...

Bardzo dziękuję głównie za tak dużą ilość Superhero.

Nonokamomose pisze...

Chciałem pod świątecznym wydaniem ale z braku takiej możliwości tutaj: maksymalnie komiksowych, fajnych, superbohaterskich, ambitnych i literacko wznoszących się na wyżyny prezentów Bożonarodzeniowych życzę
Ja
a poza tym zdrowia, spokoju i takie tam wigilijne...