czwartek, 3 listopada 2016

NOWOŚCI 03.11.2016 - 10 lat ekipy GruMiK

   Ninja Boy, DMZ, Justice, Marvel Zombies, Daredevil vs Punisher oraz Loveless. Takie tytuły wchodziły w skład pierwszej dziesiątki komiksów, które zostały przetłumaczone pod szyldem GMK/GruMiKa/Grupy Miłośników Komiksów. Zamierzchłe czasy. Z tego co pamiętam, wtedy o żadnym blogu nie było mowy, a nowości translacyjne GruMiKa zdobywałem poprzez stronę torrentową. Dziesięć lat temu. Dziesiąte urodziny!

     Podejrzewam, że grupa zapaleńców, która powołała do życia twór GMK w najśmielszych snach nie przypuszczała, że grupa wytrzyma na scenie 10 lat. Ba, wcale nie planuje się z tej sceny zwijać. Przez te dziesięć lat działalności grupa zaprezentowała amatorskie spolszczenia niemal 2800 komiksów z wielu różnych wydawnictw. Przewinęły się u nas dziesiątki ludzi chętnych dać coś od siebie dla komiksu w Polsce. Jedni zajrzeli na moment, drudzy zapuścili korzenie. Zapewne setki, jeśli nie więcej ludzi miało przyjemność czytać komiksy przez nas przetłumaczone. GruMiKu – żyj nam sto lat, niech ci w tłumaczach, grafikach, korektorach obrodzi. Niech czytelnicy nie boją się zostawiać komentarzy, a chęci i zapału do pracy nigdy nie zabraknie. Cała grupa dziękuje również w tym miejscu każdemu, kto przez te wszystkie lata przyczynił się w mniejszym czy większym stopniu do działalności grupy, dołożył swoją cegiełkę. 

      Co do świętowania, hmm… Szampana i torcika nie będzie, bo w tym wieku już należy się oszczędzać (no niby tylko dziesięć lat, ale jak się zsumuje wiek aktywnych członków grupy to już nie jest za wesoło…), ale prezenty są. Na co dzień raczej nasza grupa komiksem amerykańskim stoi, więc kiedy jak nie na urodziny sprezentować translację komiksów europejskich. Mamy dwa komiksy kończące serie, a więc 100 Dusz #03 oraz Wody Morteluny #10. Mamy także kontynuację projektu, którego poprzednie części znajdziecie na zahibernowanym blogu danyego – Kroniki Zatrzymanej Ziemi #03. Jako ostatni komiks europejski prezentujemy Wam 12 La Douce – przepięknie narysowaną historię o miłości pomiędzy  maszynistą a lokomotywą parową (jakkolwiek to brzmi). Kolejnym prezentem są trzy numery Mortal Kombat X (#04-06) oraz pierwsze pięć numerów nowej serii przez nas tłumaczonej: Amazing X-Men v2, stanowiącą jedną historię dziejącą się w zaświatach. Ostatnimi prezentami są dwie odsłony naszego grumikowego projektu – TM-GruMiK. Jeden z tych numerów poświęcony jest Tony’emu Starkowi i jego alter ego, drugi zaś powstał we współpracy grupy z Burym Wilkiem, czyli opowiadać może tylko i wyłącznie o przygodach Supermana!

Grupa świętuje, świętujcie i Wy, oczywiście czytając nasze translacje!

                                                                                                            ~j13100 dusz #03
 
Wody Morteluny #10
 
Kroniki Zatrzymanej Ziemi #03
 
12 La Douce
 
Mortal Kombat X v1 #04-06
 
12 La Douce
 
TM-GruMiK Iron Man #05
 
TM-GruMiK Superman #01
 *********************************************************************************
Jeśli przy tej okazji komuś znudziło się tylko czekać aż coś puścimy i chce spróbować grumikowych przedpremier to znam cudowne wyjście. Wpadnij do nas na forum. Zgłoś swoją chęć sensownego wkładu w nasze translacje (tłumaczenie, grafika, korekta - oczywiście mamy swoje wymagania ale nie są one zbyt surowe) a otworzą się przed Tobą nasze drzwi.

20 komentarzy:

goody pisze...

Dziękuję za super paczkę.
Z okazji dziesiątej rocznicy najlepszego i wytrwałości.

Anonimowy pisze...

Dzięki. Nie miało być Proroka?

Nonokamomose pisze...

No to jeszcze raz - sto lat! Wielkie dzięki przede wszystkim za solidną dawkę komiksu europejskiego - niech to będzie dobry omen na następne dziesięciolecie!

Anonimowy pisze...

Moc podziękowań, za 10 lat, za wszystkie komiksy i osobno za te dzisiejsze- nie ma 100 naboi, ale oczywiście jestem uradowany, zwłaszcza francuzami. Jeszcze raz wszystkiego co najlepsze i spełnienia marzeń, nie tylko tych komiksowych dla wszystkich z całej grupy.

PIOTR L. pisze...

STO LAT !!!! Albo jeszcze dłużej ;D Wymiatacie!Dzięki :)

Anonimowy pisze...

sto lat.. fajnie, ze jestescie..:) koejnych 90;) zycze:)

Anonimowy pisze...

Dzięki za wszystko co dla nas robicie.Wszystkiego co najlepsze,czyli dużo sił,zdrowia i wolnego czasu.Tyle MARVELA co w Waszych tłumaczeniach nie daje mi nawet rodzimy rynek komiksowy(choć jest już bardzo dobrze z wydaniami papierowymi).Kolejnych wielu owocnych lat na scenie translatorskiej życzę.

Anonimowy pisze...

Najlepszego wszystkiego.

Tomasz z Bremy pisze...

Dziękuje za te i wszystkie inne komiksy które w ciągu tych lat. Dzięki Waszej pracy miałem przyjemność przeczytać. 100 lat dla grumika!
Wznoszę tutejszym piwem (Becks)

Wera Mos pisze...

gratulacje, sto lat. a co z prorokiem?

Anonimowy pisze...

Wszystkiego najlepszego i gratulacje i w ogóle! Jestem tu z Wami od początku, bezwstydnie korzystając i czerpiąc ogromnie dużo radości z Waszej pracy :)
Dziękuję Wam i trzymam kciuki oby Wasz zapał się nie skończył.
Wdzięczność nieskończona, a za każde Vertigo nieskończona do potęgi. Trzymajcie się tam mocno i długo jeszcze :)

Anonimowy pisze...

czy dziś można się spodziewać sobotniej paczuszki 4 komiksów?

GruMiK pisze...

Dziś mamy wolne :)

Prorok, w trakcie dopieszczania - pewnie w niedługim czasie będzie premiera.

Bury Wilk pisze...

Sto lat:) A do tego brakuje Wam już tylko 90:) A na poważnie, dziękuję, że tak długo byliście na scenie i cieszę się, że wszystko świadczy o tym, że jeszcze pobędziecie:)
No i wreszcie jest też nasz wspólny projekt!:)

Anonimowy pisze...

Sto lat, sto lat! Szacuneczek dla Ekipy!

Anonimowy pisze...

Sto lat! Dzięki za lata wspaniałej roboty, oby nigdy wam żar nie wygasł ;)

Anonimowy pisze...

Polecam TM-GRUMIK IRON MAN,gdyż archiwalne opowiadania z MARVELa przedstawione są bardzo ciekawie i są znakomicie zilustrowane.Dzięki za wszystkie TM GRUMIKI z MARVELA!!!

Nonokamomose pisze...

Wiem,że daliście z siebie wszystko z okazji dziesięciolecia, dlatego nie poczytacie mi tego, proszę, za bezczelność, jeśli nieśmiało zapytam, czy szykuje się jakiś bonus truck z okazji Święta Niepodległości, zwłaszcza tego tak pięknie uczczonego na obczyźnie, w Bukareszcie?

Anonimowy pisze...

Przyłączając sie do tego,że Wasze TM-Grumiki są rewelacyjne chciałabym zapytać,czy istnieje chociaż cień szansy na takie wydania z Waszej strony z Avengers,Defenders,Daredevilem,DR.Strange,New Warriors,lub X-Men?Takie opowieści w starym stylu mają w sobie ten przecudowny klimat.

Anonimowy pisze...

Dziękuję :)