sobota, 29 października 2016

NOWOŚCI 29.10.2016

     Na smutno dziś. Weekend poprzedzający pierwszy dzień listopada poświęcę na myśleniu o tych, którzy odeszli. Zwłaszcza o jednej osobie. Pewnym rysowniku, który odszedł z naszego świata w zeszłym tygodniu. Steve Dillon. Człowiek, który rysował Preachera. Człowiek, który rysował Punishera. Prawa ręka Gartha Ennisa. Coż za ogromna strata. Charakterystyczny styl rysowania, jego komiksy poznawaliśmy po pierwszym spojrzeniu na kadr. Owszem, byli tacy, co nie przepadali za jego kreską, ale przecież każdy artysta znajdzie swych przeciwników. Steve nikogo nie pozostawiał obojętnym. Nie wyobrażam sobie, by Kaznodzieję mógł rysować ktokolwiek inny. Steve, spoczywaj w pokoju.
   
     Wprawdzie nie ma dziś żadnego komiksu Steve'a, ale mamy cztery inne. Aż trzy z Marvela. Są to Punisher #13, Avengers - Vision #2 oraz Captain America #617. Na deser ósmy numer Rat Queens. Enjoy.

                                                                                                            ~Fatal77Captain America #617
 The Punisher #13
 Avengers Icons - Vision #02
 Rat Queens #07
 
*********************************************************************************
Jeśli przy tej okazji komuś znudziło się tylko czekać aż coś puścimy i chce spróbować grumikowych przedpremier to znam cudowne wyjście. Wpadnij do nas na forum. Zgłoś swoją chęć sensownego wkładu w nasze translacje (tłumaczenie, grafika, korekta - oczywiście mamy swoje wymagania ale nie są one zbyt surowe) a otworzą się przed Tobą nasze drzwi.

6 komentarzy:

Nonokamomose pisze...

Z niezrozumiałych dla mnie względów ani słowem nie wspomniano o tym w dzisiejszym wstępniaku, ale - 3 listopada przypada WIELKIE ŚWIĘTO POLSKIEGO RUCHU TRANSLATORSKIEGO - okrągłe dziesiąte urodziny GRUMIK!!!!!!
Nie wiem czy odezwiecie się 3 listopada, jeśli nie - przyjmijcie ogromne, przeogromne powinszowania, podziękowania i wyrazy zachwytu nad tak pięknym jubileuszem tak cudownej działalności!!!
STO LAT STO LAT! NIECH ŻYJE GRUMIK NAM!!!!

Anonimowy pisze...

A to w takim razie również składam wielkie podziękowania i kłaniam się nisko za trud i zaangażowanie. A po cichu liczę na 100 naboi... he he

Anonimowy pisze...

No to czekamy na prezenty od GRUMIKów 3 listopada:)

Anonimowy pisze...

Dziękuję :)

Anonimowy pisze...

Sto lat sto lat i wszystkiego najlepszego.Dzięki wam przeciętny czytelnik może zaznajomić się z komiksami często nie wydawanymi w naszym ojczystym języku.
Poprzedni komentator liczy skrycie na 100 naboi ja natomiast na legendę Luthera Strode i Prototype komiks na którym wzorowano grę o tym samym tytule.W sumie to każdy na coś liczy choć translacji grumika nikt nie zliczy ;-)

Anonimowy pisze...

Ja również bardzo dziękuję Wam za wspaniałe translacje z MARVELA.Dzięki Wam i obecnemu zwyżkowemu kursowi na komiksy z superbohaterami wydawane w drukowanej wersji mogę powiedzieć,że jestem w pełni zadowolony.Życzę Wam sił na kolejne wspaniałe tłumaczenia!!!