sobota, 16 stycznia 2016

NOWOŚCI 16.01.2016

Kiedy robię grafikę przy jakimś komiksie, niemal zawsze z założonych na uszach słuchawek  leci jakaś muzyka, ewentualnie audiobook w formie słuchowiska. W zeszłą sobotę i niedzielę, gdy wklejałem pewną serię, wałkowałem namiętnie najnowszy krążek Davida Bowiego. Rewelacyjne dzieło. W poniedziałek przed pracą ponownie obejrzałem świetny teledysk do utworu „Blackstar”, żeby kilkadziesiąt minut później dowiedzieć się o śmierci Bowiego… Smutne, ale jakże życiowe. Jesteś, a za chwilę cię nie ma. David miał ten „komfort”, że był świadom tego, iż odchodzi i tworzy swoje ostatnie, pożegnalne dzieło. Mógł leżeć ostatnie miesiące w łóżku, godząc się z odejściem, ale nie byłby sobą. Był wielkim Artystą, i tak chciał się właśnie ze światem pożegnać – ostatnim wytworem swojej wyobraźni i talentu. I aż smutno się robi, gdy człowiek pomyśli, że jeden aktywnie wykorzystuje każdą minutę swojego życia, a wielu innych (generalizuję) woli biernie przejść przez swoje życie leżąc na kanapie i wgapiając się w telewizor. I obowiązkowo na niemal wszystko narzekać. Cóż, wolna wola. 
Zanim napiszę, jakie mamy dziś dla Was premiery, jeszcze jedna smutna refleksja. Dziś dowiedziałem się o odejściu Alana Rickmana. Świetnego aktora, najbardziej chyba kojarzonego (niestety) z rolą Severusa Snape’a. A dla internetowych portali informacyjnych niestety i jego i Bowiego odejście przegrywa atrakcyjnością z choćby zmianami prezenterów telewizyjnych. Bardzo smutne czasy.
No a teraz komiksy: dziś prezentujemy drugi numer reaktywowanej (u nas) miniserii Red Hood – Utracone dni, czwarty odcinek Trees, 10 numer Suicide Squad oraz 11 odsłonę serii Spread, dzięki czemu jesteśmy niemal na bieżąco z oryginalnymi wydaniami.

                                                                                                          ~j13


                     
Spread #11
 
Red Hood - Utracone dni #02
 
Suicide Squad v4 #10
 
Trees #04
 

*********************************************************************************
Jeśli przy tej okazji komuś znudziło się tylko czekać aż coś puścimy i chce spróbować grumikowych przedpremier to znam cudowne wyjście. Wpadnij do nas na forum. Zgłoś swoją chęć sensownego wkładu w nasze translacje (tłumaczenie, grafika, korekta - oczywiście mamy swoje wymagania ale nie są one zbyt surowe) a otworzą się przed Tobą nasze drzwi.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dziękuję :)

riguana pisze...

Dzięki, fajny komplecik!