sobota, 19 grudnia 2015

NOWOŚCI 19.12.2015

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce… Te słowa zna chyba każdy. Tak samo jak choćby postać Dartha Vadera, nieważne, czy ktoś jest fanem sagi, czy nie obejrzał nawet jednego epizodu. Gwiezdne Wojny na stałe wpisały się w popkulturę i co rusz to nowe pokolenia dają się wciągnąć w pułapkę Ciemnej Strony Mocy (marketingu związanego z marką na pewno nie opracowali przedstawiciele jasnej strony…). Wczoraj, po 10, a właściwie po 32 latach (bo przyznać trzeba, że pierwsze trzy epizody, mimo iż znajdują się w kanonie, poziom prezentują bardzo nierówny…) bohaterowie Gwiezdnych Wojen powracają do kin. Szał z tym faktem związany można było poczuć już od wielu tygodni. Chyba każdy większy market miał w swojej ofercie produkty z logo Star Wars, a gama produktów, która została tym logiem oznaczona była (i jest) naprawdę ogromna. Z reklam telewizyjnych słychać marsz imperialny, a stacje telewizyjne wciskają w swój program poprzednie epizody. Hype przed nowym epizodem jest naprawdę ogromny, ale też nie ma co się dziwić. Zdążyłem przeczytać już parę recenzji VII epizodu i czuję, że będzie naprawdę dobrze! Byliście może na premierze? Ja akurat wybieram się na seans jutro, więc już niedługo poczuję na sobie oddziaływanie mocy!
A u nas mały przedsmak Gwiezdnych Wojen: jako Han Solo siódmy numer Caliban, jako Chewbacca dwudziesty piąty numer Sweet Tooth, jako Kylo Ren numer dziewiąty Spread, a numer drugi The Massive jako Nowy Porządek.
Niech moc będzie z Wami!


                                                                                                            ~j13


Caliban #07
 
The Massive #02
 
Sweet Tooth #25
 
Spread #09
 

*********************************************************************************
Jeśli przy tej okazji komuś znudziło się tylko czekać aż coś puścimy i chce spróbować grumikowych przedpremier to znam cudowne wyjście. Wpadnij do nas na forum. Zgłoś swoją chęć sensownego wkładu w nasze translacje (tłumaczenie, grafika, korekta - oczywiście mamy swoje wymagania ale nie są one zbyt surowe) a otworzą się przed Tobą nasze drzwi.

13 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Właśnie wróciłem, strasznie słaby scenariusz ma siódma część gwiezdnych wojen, no i ginie jeden z głównych starych bohaterów. Przyjemnego oglądania

Anonimowy pisze...

Dziękuję :)

Anonimowy pisze...

Błagam na gwiazdkę o jakiegoś TM-Grumika :)

gaudip pisze...

a list do Mikołaja napisany? oj leniuszki, leniuszki :P

riguana pisze...

Dzięki wielkie, siódma część Caliban kończy serię?
Możecie wykopać pierwszy komentarz, za dużo spojleruje!?

Anonimowy pisze...

Ja błagam o wszystkie :) Mikołaju...

graphic novel pisze...

Jesteście lepsi od star wars! Zwłaszcza dla fanów pierwszej, oldschoolowej trylogii lucasa macie piękny prezent w postaci czteropaka BEZ MARVELA!!! Podejrzewam, że niestety odbijecie to sobie za niespełna tydzień, pod choinkę szykując coś dla dzieciaków, ale w imieniu waszych dojrzałych fanów juz teraz dziękuję za dotychczasową postawę!

riguana pisze...

Drogi Święty Mikołaju, pod choinką bardzo, ale to bardzo chciałbym zobaczyć jedno małe pudełeczko. Gdyby tylko zawierało sto naboi....

Anonimowy pisze...

Nie będę bronił Superbohaterów z Marvela - obronią się sami i Grumik na pewno podrzuci jakiś kostiumowców pod choinkę . Nie mogę już czytać tych stereotypów , że Marvel jest dla dzieci . Ja mam ponad 30 lat i chłonę opowieści z tego wydawnictwa z wielkim sentymentem . Proponuję sięgnąć po 13 tom Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela i po jego lekturze odpowiedzieć sobie , czy to sztuka tylko dla dzieci .A na szczęście Grumik wie co dobre i Marvela tłumaczył , tłumaczy i tłumaczyć będzie !!!

Piotr L. pisze...

Jesteście super.Dzięki za wszystkie komiksy:) .Wesołych Świąt!!

Anonimowy pisze...

Nie ma Mikołaja:( a ja już drugi dzień go wypatruje na GRUMIKu:(

riguana pisze...

Wesołych i spokojnych świąt!

graphic novel pisze...

Wesołych Świąt!

Nie wypadało tych życzeń składać w Wigilyjo, ale terozki panu, który uważa, że skończył 30 lat i z tego powodu jest już dorosły życzę, aby najlepszy na świecie team Grumika przetłumaczył Marvela. Ale aby to było coś z Marvel Max (macie jeszcze sporo fajnych rzeczy z tej linii zanim Dissney nie wykupił firmy i nie zadecydował, że terozki robimy ino rzeczy dla dziesięsiolatków) i w ramach TM Grumik wspaniałe ramotki z Conanem wydawane poza komiksowym kodem.
A sobie życzę, abyście się okazali choć pośmiertnymi przyjaciółmi nieodżałowanego blogu Dannego i przejęli jego zapowiadane transakcje.