wtorek, 3 listopada 2015

NOWOŚCI 03.11.2015 9 lat z GruMiKami

Tort? Jest. Szampan? Jest. Ekipa zebrana? Tak! Zapalamy świeczki i rozpoczynamy świętowanie 9 URODZIN GruMiKa! (Można śpiewać „Sto Lat”). Dla jednych to mało, dla drugich zaś 9 lat bytności na scenie translacyjnej to ogromny sukces. Tym większy, że naszej grupie udaje się działać i przedstawiać nasze translacje przez te wszystkie lata z dużą regularnością. Podziękowania należą się Wam – Czytelnikom, za to, że chce Wam się czytać efekty naszej pracy oraz za chęć pozostawiania ciepłych słów (lub krytyki) w komentarzach. Podziękowania należą się także wszystkim – obecnym i byłym – członkom GruMiKa. Za bezinteresowną chęć realizowania pasji komiksowej w postaci tłumaczenia, korekty i grafiki obcojęzycznych komiksów, aby jak najwięcej ludzi w naszym kraju mogło  się z nimi zapoznać. A że praca ta jest czasochłonna i bywa czasem niewdzięczna wie każdy, kto próbował swych sił w tworzeniu translacji. Dziękuję Wam raz jeszcze, bez Was nie przetrwalibyśmy tych 9 lat! 

Nie myślcie jednak, że nasza działalność i praca z nią związana nie daje nam satysfakcji – daje, i to ogromną. Największą satysfakcję mamy zaś wtedy, gdy okazuje się, że nasze gusta podzielają polskie wydawnictwa komiksowe, decydując się na wydanie drukiem wybranych przez nas do tłumaczenia tytułów. A że w końcu doczekamy się możliwości postawienia na półce polskojęzycznej wersji m. in. Scalped, Gotham Central, Y: Ostatni z mężczyzn czy Velvet, to fantastyczna wiadomość! Inną fantastyczną wiadomością może też dla niektórych być fakt, że jeszcze w listopadzie GruMiK wypuści swoją 2500 translację (słownie: dwuipółtysięczną!), co daje nam około 277 przetłumaczonych komiksów na każdy rok działalności. Nieźle.

Gaudi pisząc w komentarzach pod sobotnimi premierami, że to cisza przed burzą, trafił w sedno. Mamy dla Was z okazji urodzin aż 40 prezentów! I co oczywiste, nie byle jakich. To może po kolei: 8 pierwszych numerów serii Deathstroke z New52 (tworzące zamkniętą historię, dalszych losów nie planujemy tłumaczyć)trzy pierwsze numery Mortal Kombat X (jest tu ktoś, kto nie zna tej gry?), The Executor z linii Vertigo Crime, ostatnią historię z Human Target v2 w postaci numerów 19 do 21 (…ale Christopher Chance w przyszłości do nas powróci!), niemy komiks Liść, ostatnie dwa numery Edge of Doom z rysunkami genialnego Kelley’a Jonesa, dokończenie opowieści o Orchid (w numerach 8 do 12), siódmy, a zarazem ostatni numer serii Secret, naszych ulubionych The Boys w siedmioczęściowej historii (numery 23 do 29) oraz 11 i 12 numer przygód Lorda Baltimore, również stanowiące zwartą historię. Mamy dla Was jeszcze kilka komiksów z kategorii „odgrzebane”: ostatni numer Cruel and Unusual, dwa ostatnie numery Atomic Robo – Dogs of War oraz trzy pierwsze numery District X (przy czym numer pierwszy w nowej odsłonie). Trupów z szafy powinno się w najbliższej przyszłości jeszcze kilka pojawić, gdyż grupa prowadzi małe wykopaliska archeologiczne i co poniektóre tytuły uda się pokończyć. Wisienką na torcie niech będzie dla Was kolejna ramotka (ale jaka fajna ramotka!) z cyklu TM-GruMiK Iron Man! Planowaliśmy inną wisienkę, ale Kryzys na Nieskończonych Ziemiach wyjdzie w przyszłym roku drukiem dzięki jednemu z polskich wydawnictw. 

Wszystkiego najlepszego, GruMiKu!                                                                                                            ~j13*********************************************************************************
Jeśli przy tej okazji komuś znudziło się tylko czekać aż coś puścimy i chce spróbować grumikowych przedpremier to znam cudowne wyjście. Wpadnij do nas na forum. Zgłoś swoją chęć sensownego wkładu w nasze translacje (tłumaczenie, grafika, korekta - oczywiście mamy swoje wymagania ale nie są one zbyt surowe) a otworzą się przed Tobą nasze drzwi.

25 komentarzy:

gaudip pisze...

pierwszy

riguana pisze...

Opłacało się jednak nie spać. Pobudka do roboty o 5.50, będę nie do życia, ale co tam, jak tutaj tyle cudowności!

Moi drodzy, po prostu: wszystkiego naj! Tak od serca! Jesteście wielcy!

PS. A może kiedyś się doczekam, i w jakiejś przyszłej (niekoniecznie urodzinowej) wstawce pojawią się komiksy także z Indianą Jonesem... ;)

Anonimowy pisze...

Szacun , jesteście Wielcy, dziękuję bardzo zassałem już wszystko, z wyjątkiem Secret 7 bo go nie ma. No to nocka z głowy...

GruMiK pisze...

Secret #07 już jest.

Anonimowy pisze...

Dziękuję ślicznie i życzę dalszych sukcesów.

Może jeszcze aktualka planów? :)

Anonimowy pisze...

Sto lat, Sto lat, niech tłumaczą tłumaczą nam!!! :D

Anonimowy pisze...

Wszystkiego najlepszego!!!! Nic tylko życzyć Wam wytrwałości w dalszej pracy (z czego będziemy się strrrrasznie cieszyć):)

Anonimowy pisze...

Wielkie słowa uznania i szacunku dla was dla tego co robocie. Jestem starym 33 letnim koniem i pamiętam czasy młodości i TM-Semic. To było dawno i myślałem, że ma pasja z dzieciństwa nigdy nie wróci i tak było do tego roku. Nawet nie wiem jak do tego doszło ale w me łapska wpadł komiks planet hulk no i... znów zakochałem się w komiksach. Trafiłem na polskascenatrans.... i cóż. Mam takie zaległości że głowa boli, ale ból to przyjemny:P. Dzięki wam i innym grupom translacyjnym mam do nadrobienia sporo :P. dzięki wam że jesteście. Sto lat panowie i panie :)

Imm

Anonimowy pisze...

Kolejny stary koń pisze. Jestem z Wami koło pięciu - sześciu lat i jesteście (jakkolwiek dziwnie to zabrzmi)ważną częścią mojego życia! Dziękuję Wam za to co robicie i życzę stu kolejnych lat działalności (a przynajmniej kolejnych dziewięciu:)Pozdrawiam całą ekipę !!!

Anonimowy pisze...

Jesteście wielcy, wielkie dziękuję :)

graphic novel pisze...

Czapki z głów!
Wielkie gratulacje i ogromne podziękowania!

Forseco pisze...

Wszystkiego najlepszego Grumiku !!! :D

Piotr L. pisze...

1000 lat i jeszcze dłużej!!!:)

Anonimowy pisze...

Ja także pamiętam czasy TM-Semic z dzieciństwa i tylko dzięki Waszym wspaniałym tłumaczeniom i rozwijającym się w ostatnich latach wydawnictwom mogę śledzić nadal wspaniałe i zawiłe losy Superbohaterów . Tworzycie coś wspaniałego , za co my czytelnicy nie jesteśmy w stanie Wam podziękować żadnymi słowami . STO LAT Wam życzę i wielu sił , oraz uśmiechów na twarzy i radości z wykonanej sztuki .BARDZO DZIĘKUJĘ ZA TO , ŻE JESTEŚCIE !!!

marv pisze...

najlepszego, niech Grumole wszystkich krajów, łączą się!!! fantastyczna robota, dzięki

GruMiK pisze...

Dzięki wielkie za życzenia. Mam nadzieję, że już jutro uda mi się grumikową brać z powrotem zaprzęgnąć do translacyjnej roboty.

~myga

kryzyskurwa pisze...

Zapomnij, jeszcze szampana do konca nie spilem:-P

Anonimowy pisze...

100lat:)fajnie ze jestescie;) Czy kolejne wydania deathstroke to nie było polowanie na lobo? Serio takie tragiczne było?

Bury Wilk pisze...

Gratulację! Imponujący wynik i widzę, że przygotowaliście wiele prezentów:) Jeszcze tylko rok do dwucyfrowego wyniku, ale 9 lat to i tak naprawdę imponująco!

bowash pisze...

ło jejku! Gratuluję 9 urodzin i z tej okazji życzę dużo zdrowia i szczęścia! Pozdrawiam, wszystkich Grumików i ich sympatyków, niech nam żyją 100 lat.

Anonimowy pisze...

Dziękuwa i sto lat, Chłopaki! Chyba Mediafire wam padło, a Baltimore 11 nie da ściągnąć nawet z Mega.

GruMiK pisze...

Nie zauważyłem żadnych problemów z pobraniem naszych projektów z serwisów mediafire i mega.

Anonimowy pisze...

Dzięki za tłumaczenie przez Was komiksów Marvela . wybieracie bardzo ciekawe komiksy z ich wielkiej kolekcji . Wielu lat udanej działalności i owocnej życzę .

Anonimowy pisze...

Ciekawe, o czym marzą GRUMiKi?

Dzięki wielgachne! :-D

gaudip pisze...

o kasce na komiksy :D, bo tego zawsze brak...