sobota, 27 czerwca 2015

NOWOŚCI 27.06.2015

      Kiedyś wakacje były błogim czasem odpoczynku, zrywanych rowerowych łańcuchów, siniaków na kolanach, gry w gałę do późnego wieczora i ogołacania sadu sąsiada z tego, czego jeszcze nie zerwali inni. Dziś to kolejny czas pracy… Dzięki Bogu człowiek wymyślił tak cudowny wynalazek jak urlop wypoczynkowy. Ale póki co u Nas go nie zaobserwujecie ;). 

     Dziś czeka na Was odrobinę więcej lektury. Na zakąskę trzy numery „Edge of Doom”. Jak ktoś lubi stare horrory klasy B, to porwie go niezwykle przyjemna przygoda. Uzupełnia je zakończenie pierwszej dłuższej historii z serii „Spread”. W mojej ocenie całkiem satysfakcjonujące, dzieje się dużo i z przytupem. Zresztą zobaczcie sami. Jako danie główne proponujemy powieść graficzną faceta, którego rysunki wręcz zwalają z nóg. Chabouté przeniesie Was do zabitej dechami wioski, w której dzieją się dość dziwne rzeczy. Komiks klimatem podobny do „Wicker Mana” z nieodżałowanym, niedawno zmarłym Christopherem Lee. Doskonała rzecz, nastrojowa i z zapadającym w pamięć zakończeniem. A na deser coś lekkiego. Znaleziony na dnie szafy  100th Anniversary Special - X-Men #01. Tym sposobem możecie przeczytać komplet numerów specjalnych wydanych przez Marvel pod szyldem 100th Anniversary Special. 

     Ciekawe czy zauważyliście, co łączy dzisiejsze komiksy? Gdzieś tam w stopce pojawia się ludek, który przeżył w Grupie caluśki jeden rok. To zarazem dużo, jak i mało. Póki co ma on nadzieję, że jeszcze trochę z Wami pobędzie. 

No dobra, my tu gadu gadu, a jedzenie stygnie! Bon Appétit!

                                                                                           ~red


Spread #06 
 
100th Anniversary Special - X-Men
 
Zoe
 
Edge of Doom #01-03
 *********************************************************************************
Jeśli przy tej okazji komuś znudziło się tylko czekać aż coś puścimy i chce spróbować grumikowych przedpremier to znam cudowne wyjście. Wpadnij do nas na forum. Zgłoś swoją chęć sensownego wkładu w nasze translacje (tłumaczenie, grafika, korekta - oczywiście mamy swoje wymagania ale nie są one zbyt surowe) a otworzą się przed Tobą nasze drzwi.

5 komentarzy:

Landrinn pisze...

Hej, dzięki za paczkę z komiksami. Chciałbym tylko zaznaczyć, że 1 część Edge of Doom wyrzuca error, proszę o sprawdzenie co się stało i ewentualną poprawę żeby można było część 1 ściągnąć.
Dzięki za świetną robotę.

Anonimowy pisze...

Dziękuję :)

Landrinn pisze...

Anonimowy: a skąd ściągałeś? Bo mi przy MediaFire wyrzuciło błąd zanim zacząłem ściągać, na Mega jest ok.

GruMiK pisze...

Problem wyeliminowany. Z mediafire można już też pobrać Edge of Doom #01. Dzięki za uwagę.

Anonimowy pisze...

Red_wyluzuj z tymi przekleństwami :)