sobota, 16 maja 2015

NOWOŚCI 16.05.2015

     Pisząc do Was te słowa leżę w wannie wypełnionej lodem, spoglądając na zaszytą ranę w boku… Napad na moje narządy? Dokładnie tak. Wydawnictwa komiksowe niemal co tydzień ujawniają jakieś tytuły nowo planowanych do wydania komiksów lub wypuszczają do obiegu te świeżo wydrukowane. W ostatnich tygodniach ujawniło się wydawnictwo Scream Comics, które kupiło mnie z miejsca komiksem Igora Baranki. W końcu wydania w Polsce doczekali się Pasażerowie Wiatru. Mucha wydaje Sprawiedliwość – cegłę od wielu lat wyczekiwaną na naszym rynku. Nie wspomnę nawet o wydaniach DC Deluxe, które to już są dostępne na rynku… No i dosłownie parę dni temu internet złamał się wpół pod ciężarem najnowszego niusa: Egmont Polska wydawać będzie komiksy z Marvel Now! Avengersów Hickmana, OctoSpidera i pierwszą drużynę X-Men przeniesioną do obecnych czasów, której to przygody mogliście do czasu tego niusa u nas poczytywać. Ktoś, kto chce w tym momencie narzekać na rynek komiksowy w Polsce jest najzwyklejszym malkontentem. Wybór jest przeogromny zarówno w trykotach jak i preferowanych przeze mnie komiksach frankofońskich czy pozycji w stylu tych z Image. Co to się porobiło… 

     Wracając jeszcze do katalogu komiksów Marvel Now!, które Egmont chce na naszym rynku wydać, większych (mam nadzieję) konkretów udzielą przedstawiciele wydawnictwa podczas spotkania na Komiksowej Warszawie, która obecnie się toczy. Nie moje rejony, więc, jak co roku niestety, muszę z Festiwalu z przykrością zrezygnować. Ale tych, którzy mają blisko, serdecznie zachęcam do udziału. Pokażcie jak nas dużo, kupcie komiksy, przebierzcie się za ulubionego bohatera. A potem wróćcie do domu i przeczytajcie te parę komiksów, które dla Was na dziś przygotowaliśmy. Oto one: 608 i 609 numer przygód Bucky’ego ‘Kapitana Ameryki’ Barnesa, 12 numer przygód Czarnej Wdowy oraz trzecią odsłonę serii Secret pióra Jonathana Hickmana.

     No to na razie. Ja sobie jeszcze trochę poleżę w tej wannie, co by mi szwy nie puściły.

                                                                                           ~j13


Black Widow v3 #12
 
Captain America #608-609
 
Secret #03
 
*********************************************************************************
Jeśli przy tej okazji komuś znudziło się tylko czekać aż coś puścimy i chce spróbować grumikowych przedpremier to znam cudowne wyjście. Wpadnij do nas na forum. Zgłoś swoją chęć sensownego wkładu w nasze translacje (tłumaczenie, grafika, korekta - oczywiście mamy swoje wymagania ale nie są one zbyt surowe) a otworzą się przed Tobą nasze drzwi.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dzięki za Marvel w każdej postaci . Kawał dobrej pracy jak zwykle :)

Anonimowy pisze...

Dziękuję :)