piątek, 26 grudnia 2014

NOWOŚCI 27.12.2014


     Jak tam po Świętach? Przejedzeni, tak jak ja? Mam nadzieję, że nie cierpicie z tego powodu ani nie macie innych dolegliwości, związanych z brakiem umiaru. Święta były i za szybko minęły, jak co roku. Dobrze, że choć w tym roku kalendarz był dla nas łaskawy i zamiast gnać do pracy możemy jeszcze chwilę poodpoczywać. Specjalnie nie zwracam się w tym momencie do czytelników, którzy się jeszcze uczą, bo Ci mają za dobrze, skubańcy! A za „moment” Nowy Rok, dlatego też już teraz Grupa GruMiK życzy Wam wszystkim, by był on co najmniej tak dobry jak ten mijający, a może i lepszy. By był obfity w dobre wydarzenia i dobre komiksy! 

    Żeby choć trochę Wam pomóc w spełnieniu się tych życzeń, podarujemy Wam paczkę świąteczno-noworoczną pełną dobrych komiksów! Zacznijmy od Marvela. Zapoznamy się z kolejnymi przygodami Czarnej Wdowy w numerach od 6 do 8 jej trzeciej solowej serii. Numery 602 i 603 to pierwsze dwie odsłony historii „Dwie Ameryki” z (a jakże) Kapitanem Ameryką. Podkręcamy atmosferę przed przyszłorocznymi Avengersami, dając Wam Age of Ultron w numerach 6 do 9. Numer 10, wieńczący to wydarzenie, otrzymacie już w następnym roku, ale raczej długo nie trzeba będzie czekać. Jeśli ktoś lubi alternatywne wersje okładek to powinien zajrzeć ponownie do numerów od 1 do 5 na naszym blogu, gdzie zaktualizowaliśmy o nie te właśnie numery. To by było na tyle z Marvela, zobaczmy co mamy z DC. Zawita do nas Spirit z numerami 8, 9 i 10 z inicjatywy First Wave. Seria Batwoman z Nowego DC jest chwalona, jako jedna z najlepszych z tej inicjatywy. Czy faktycznie, przekonacie się czytając numery 1 do 5. Mamy też 5 numer serii Animal Man, zbierającej również dobre recenzje za oceanem. Spójrzmy co też ciekawego w paczce znajduje się z wydawnictwa Image: 204 numer Spawna z rysunkami Szymona Kudrańskiego (przypominam, że seria jest od 200 numeru przyjazna dla nowego czytelnika!), 5 i 6 odsłonę serii Revival, gdzie nic nie jest oczywiste, a tajemnica goni kolejną tajemnicę, a także 5, 6 i 7 zeszyt Manhattan Projects. Na koniec mamy także komiksy z innych wydawnictw: z Dark Horse zaprezentujemy Wam Morellę i Zabójstwa przy Rue Morgue autorstwa Richarda Corbena, a z IDW kompletną miniserię The Cape Joe Hilla, kontynuującą historię z one-shotu o tej samej nazwie. Oczywiście do przeczytania na naszym blogu. Po tak dużej paczce premier nasza grupa musi trochę odpocząć, wejść w rytm w tym Nowym Roku, dlatego też kolejne komiksy dostaniecie od nas dopiero 10 stycznia. Ale zarówno nasza grupa jak i inne zadbały o to, żeby Wam lektury do tego czasu nie zabrakło, więc nie macie na co narzekać:) Do przeczytania w Nowym Roku!


~j13*********************************************************************************
Jeśli przy tej okazji komuś znudziło się tylko czekać aż coś puścimy i chce spróbować grumikowych przedpremier to znam cudowne wyjście. Wpadnij do nas na forum. Zgłoś swoją chęć sensownego wkładu w nasze translacje (tłumaczenie, grafika, korekta - oczywiście mamy swoje wymagania ale nie są one zbyt surowe) a otworzą się przed Tobą nasze drzwi.

22 komentarze:

riguana pisze...

Szczęśliwego, oby Wam się w tym przyszłym roku darzyło! Szczęścia pomyślności i nadal tak wielkich pokładów zapału, obyście swoich wiernych czytelników non-stop tak rozpieszczali. ;)
Najlepszego!

Anonimowy pisze...

powiedzcie mi, jak odnajdę komiksy które przegapiłem, chodzi mi po datach, bo tyle tych translacji że człowiek nie ogarnie a mam część na dysku, tyle że w pewnym momencie przestałem śledzić i nie mam pojęcia które ściągałem a których jeszcze nie.
Jest jakaś opcja żeby wyświetlało posty z wrzucanymi danego dnia komiksami?

kryzyskurwa pisze...

Po prawej stronie pod komentarzami - ostatnio dodane. Wybierasz sobie konkretne miesiące, które cię interesują i voila. Powinno działać:)

Anonimowy pisze...

wszystko fajnie, wiem że jest taka opcja wyszukiwania ale jak np we wrześniu wyszedł powiedzmy PunisherMAX to nie pokaże mi który numer był danego miesiąca tylko wszystkie jakie się tu pojawiły kiedykolwiek...

kryzyskurwa pisze...

Na forum jest temat ze spisem numerycznym naszych pozycji, chyba jest dostępny dla każdego:)
http://www.forum.grumik.cba.pl/viewforum.php?f=35

Anonimowy pisze...

Nie jest :(

GruMiK pisze...

To powinno ułatwić
http://www.forum.grumik.cba.pl/viewforum.php?f=35

Anonimowy pisze...

Wielki, WIELKIE dzięki za komiksy!
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2015 :-)

Anonimowy pisze...

o cos takiego mi chodziło, dzięki bardzo.

Anonimowy pisze...

Wróci zakładka plany z nowymi okładkami?

GruMiK pisze...

Gdzieś się zawieruszyła. Już jest z powrotem.

Anonimowy pisze...

Ale zakładkę linki teraz wcięło.

Anonimowy pisze...

Będziecie może tłumaczyć Bitch Planet lub THE WICKED + THE DIVINE od Image lub macie w planach jakieś serie od Image ?

Anonimowy pisze...

Są pewne plany. Ja mam na oku kilka serii z Image. Za wcześnie jeszcze na szczegóły :)
Fatal

Anonimowy pisze...

Aaa to czekam na informacje :)

Anonimowy pisze...

O zaczętych seriach nie zapominajcie :)

Anonimowy pisze...

O właśnie - tu kolega wyżej dobrze to ujął - priorytety to serie, które trzeba skończyć - wtedy będziemy myśleć o nowych :)
Fatak

Anonimowy pisze...

Bitch Planet będzie tłumaczyć CFC. Ale dopiero za jakiś czas. Na razie są inne priorytety.

Gruumsh

Anonimowy pisze...

Właśnie czekam na dalsze zeszyty Rat Queens, Manhattan Projects mam nadzieje że będą kontynuowane :)

Anonimowy pisze...

I Revival :)

kryzyskurwa pisze...

Manhattan, Revival - tak. Rat Queens na razie jest wstrzymane.

Anonimowy pisze...

Czemu ... ? :(