poniedziałek, 3 listopada 2014

DMZDMZ

     Bratobójcza wojna po raz drugi ogarnęła Amerykę. Wolne Stany powstały przeciw agresywnej polityce rządu. Długa, wyczerpująca walka podzieliła kraj rozdzierając go wpół. Teraz, po pięciu latach od wybuchu konfliktu, obie strony utknęły za swoimi zasiekami - zaś między nimi stoi tylko Manhattan. Nikt nie ma dość sił, by go opanować. Nikt też nie zrezygnuje.
     Matthew Roth trafił tu przez przypadek - miał przecież tylko jako technik wspomagać ekipę dziennikarską. Wszyscy oni zginęli - on zaś cudem ocalał. Teraz zaś opowie światu o tym, czego stał się świadkiem. Opowie o ludziach i wydarzeniach, o próbach znalezienia sensu życia tam, gdzie zapanował totalny chaos, a na każdym kroku może czyhać śmierć. Jego przepustką jest legitymacja prasowa - tylko ona zapewnia mu bezpieczeństwo. Kim będzie bez niej?...
     Obszar, którym nikt tak nie interesował się do tej pory - gdyż tak naprawdę liczy się ziemia, nie ludzie, a w czasie wojny pojęcie "niezależne media" nabiera nowego znaczenia - kryje wiele tajemnic. Central Park przemierzają "Duchy" chroniąc to, co po nim pozostało, przed ludzką żądza przetrwania niszczącą wszystko co stanie na jej drodze. Co chwilę któraś ze stron konfliktu próbuje przejąć kontrolę nad Manhattanem nim zrobi to przeciwnik. Co chwilę też ginie ktoś niewinny - bo to ich jest tutaj najwięcej. Ale o nich nikt nie dba. Śmierć bezimiennego obywatela liczy się tylko do statystyki.
     Brian Wood i Riccardo Burchielli zapraszają do wspólnej wędrówki po świecie DMZ - wypełnionym ruinami i snajperami czyhającymi na łatwy cel.(gildia.pl)


Scenariusz: Brian Woo

Rysunek: Riccardo Burchielli, Brian Wood

wyd. VERTIGO


Tłumaczenie: RobWinter #06-21,  fatal77 #22-72

Obróbka: myga

Korekta: yemet, BBgeld, marv, Kash Tan, Padre, gaudip, beerate, j13, missio, Mike24 komentarze:

gaudip pisze...

no i fajnie

chch pisze...

Sama idea podoba mi się baaaaaardzo. Pewien reżyser powiedział kiedyś że nie ma filmów skończonych, są jedynie porzucone. Można to zastosować do każdego dzieła, myślę że również translacji. Pozdrawiam.

chch pisze...

Jeszcze jedno - serdeczne podziękowania za ciężką pracę nad tą translacją dla wszystkich osób zaangażowanych w nią. Szczególnie jednak dla Mygi i RobWintera którzy swoją cześć robili całkiem sami.

Anonimowy pisze...

bardzo czekam na kolejne części, szkoda, że wydawnictwo "M." zniknęło...

Anonimowy pisze...

warto zasysać raz jeszcze odświeżoną wersję jeśli już czytałem całość serii?

Anonimowy pisze...

Dzięki. Na powrót serii Justice też można liczyć?

gaudip pisze...

tak...

kiedyś...

Anonimowy pisze...

Super że to dalej robicie.
Dzięki wielkie

Anonimowy pisze...

zajebisty komiks, zajebista robota THX

gaudip pisze...

i zajebiście, że jest dalej kontynuowane...

szybkilester pisze...

No, nareszcie nowy numer DMZ! A już bałem się, że porzuciliście tą serię...Tak trzymać i mam nadzieję, że wkrótce pojawią się kolejne części. Howgh!

Anonimowy pisze...

Ave,
Moglibyście udostępnić ponownie numery 35 i 36 z serii DMZ? Byłoby pięknie. Zawczasu dziękuję za pomoc.

Anonimowy pisze...

Hej Panowie, kiedy planujecie zamieścić numery od 51 do 72? :)

kryzyskurwa pisze...

Gdy tylko będą gotowe:)

Anonimowy pisze...

To ma się rozumieć, że działacie coś w tym kierunku? Bo już się obawiałem, że zarzuciliście serie... jestem nowy wiec nie wiem jakie prawa tu panują, znaczy się rotacja tytułów ;)

kryzyskurwa pisze...

Myślę, że już niebawem coś ruszy się w temacie;)

Anonimowy pisze...

albo oślepłem albo nie widzę linków do 51-54

elmo_krk pisze...

Bardzo dobry komiks! Czytam z zapartym tchem kolejne numery.

Vasion pisze...

Dzięki Grumiki za ostanie zeszyty, już zabieram się do czytania, świetna seria i bardzo mnie cieszy że doczekała się w całości przetłumaczenia :)

Anonimowy pisze...

Dzięki, dzięki, jak-nie-wiem-co! :-)

PS. Dzięki Wam zacząłem masowo kupować komiksy...

Anonimowy pisze...

wie ktoś gdzie moge probrac zeszyty #01-06 po polsku ???

Ghamble pisze...

Cóż... Seria była wydawana w Polsce, więc doradzałbym raczej kupno. Na takim alledrogo można komiks dostać za grosze- http://allegro.pl/dmz-w-strefie-brian-wood-riccardo-burchielli-now-i5623882922.html i http://allegro.pl/dmz-w-strefie-verigo-nowa-i5119907418.html

A jeśli upierasz się na pobieranie- najprościej będzie znaleźć na Chomikuj

Anonimowy pisze...

tylko 1 tom był wydany w Polsce i włąśnie jak pzreczytam 1 tom to później zacznę od #06 to będzie ciągłość czy coś ominę ?

GruMiK pisze...

Tak. Numer szósty to kontynuacja.