poniedziałek, 3 listopada 2014

8 lat GruMiKa

     Jak ten czas leci. Ledwie niedawno świętowaliśmy nasze urodziny, a tu już czas kolejnego święta! Panie, Panowie, Grupa Miłośników Komiksu kończy dziś 8 lat! Do pełnoletności nam daleko, ale myślę, że każdy z członków naszej Ekipy uczci tę okazję choćby lampką szampana, setunią czy browarem. Urodzinowy zwyczaj nakazuje otrzymywać prezenty. Wy, nasi Czytelnicy, możecie taki prezent ofiarować nam w postaci komentarzy pod tym lub innym wpisem na blogu. Z kolei my nie moglibyśmy się obejść bez prezentów dla Was. Mamy ich kilka, ale zanim je otrzymacie, jeszcze kilka słów. Jako członek Grupy Miłośników Komiksu chciałbym zauważyć jak szczególnym rokiem był ten czas od poprzednich urodzin zarówno dla komiksu wydawanego w Polsce, jak i dla naszej grupy. Komiks w Polsce ma się moim skromnym zdaniem świetnie, czego obrazem jest choćby ogrom różnorakich premier, które co i rusz serwują nam przeróżne polskie wydawnictwa. Przygody facetów w rajtuzach (nie mylić z Robin Hoodem), wszelkiej maści serie frankofońskie, komiksy autorskie – fan każdego typu komiksu musi być usatysfakcjonowany tym, co mamy możliwość zakupić. Dla nas, jako GruMiKa, najlepszym chyba ukoronowaniem tego dobrego dla polskiego komiksu roku było wydanie drukiem sporej ilości serii, w których tłumaczeniu swego czasu GruMiK maczał palce. Saga, Locke & Key, Fatale, Chew, Mysia Straż – fantastyczne tytuły, każdy jeden. Kto nie ma na półce ten trąba. Nasza grupa natomiast wypuściła od czasu poprzednich urodzin translacje 252 sztuk komiksów, nie licząc dzisiejszych premier. Jak na małą grupkę pasjonatów działających pod szyldem GruMiKa to chyba ładny wynik. Chciałbym przy tej okazji podziękować osobom ze sceny translacyjnej pomagającym GruMiKowi oraz wszystkim członkom naszej grupy – zarówno starym wyjadaczom, jak i nowym członkom, przede wszystkim za to, że Wam się chce. Bez Was te translacje by nie powstały i niejednokrotnie polski czytelnik komiksów nie miałby możliwości zapoznać się z wieloma fantastycznymi historiami. A czy dzisiejsze historie, które od nas otrzymacie, będą równie fantastyczne? Zobaczmy.

     Dziś nie zaczynamy żadnej nowej serii. Skupiliśmy się raczej na zakończeniach. I tak, mamy dla Was zakończenie przygód Matty’ego Rotha w strefie DMZ w numerach 67 do 72, kończymy też naszą przygodę z Dashielem Złym Koniem w Scalped 56 do 60. Dwie świetne serie. Tych, co czekają na komplet tłumaczeń, zapraszam do lektury. Kończymy również naszą przygodę z Tomem Strongiem, dając Wam dwa ostatnie numery serii, czyli 35 i 36. Dalej mamy miniserię Proof Endangered, która co prawda nie kończy wszystkich wątków tej historii, ale z takim zakończeniem pozostawili nas twórcy tegoż komiksu. Zaczynamy też drugi sezon Unknown Soldiera, dając Wam całą historię zawierającą się w numerach 1 do 6. I to by było na tyle. Chociaż… Czekajcie, coś jeszcze znajdziemy. Znacie sagę klonów ze Spider-Mana? Pewnie, odpowiecie. Czytaliśmy z TM-Semic. Otóż w specjalnym wydaniu Mega Marvel TM-GruMiK oznaczonym numerem 3.1 przedstawimy Wam oryginalną sagę klonów! Zobaczcie, jak się to wszystko zaczęło! Mamy też cztery z pięciu numerów specjalnych wydanych przez Marvel pod szyldem 100th Anniversary Special. Które to tytuły? Zobaczcie sami. Urodziny bez Batmana? Nie może być. Dziś dajemy Wam zakończenie historii Mroczne Zwierciadło. I na koniec odgrzejemy parę serii. Jedne krócej, drugie dłużej zahibernowane. Powraca nasz dobry kumpel z Dzikiego Zachodu – Jonah Hex w 29 numerze serii, sprawdzimy co tam nowego u Lorda Baltimore oraz poznamy reakcje ludzi na pojawienie się na Ziemi Emisariusza! Te trzy serie, niezbyt szaleńczym tempem, ale będą kontynuowane, więc trzymajcie za nie kciuki! I na koniec, ale już naprawdę koniec, coś dla miłośników europejskiego formatu komiksowego. Ósma odsłona serii Siedem. Świętujcie! My już zaczęliśmy:)


                                                                                                                        ~j13

*********************************************************************************
Jeśli przy tej okazji komuś znudziło się tylko czekać aż coś puścimy i chce spróbować grumikowych przedpremier to znam cudowne wyjście. Wpadnij do nas na forum. Zgłoś swoją chęć sensownego wkładu w nasze translacje (tłumaczenie, grafika, korekta - oczywiście mamy swoje wymagania ale nie są one zbyt surowe) a otworzą się przed Tobą nasze drzwi.

13 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Coś pięknego :) Dziękuje i wszystkiego najlepszego.

PS. Brak nowego Toma Stronga i po jednej stronie w 100th Anniversary Special - Avengers i Jonah Hex 29.

Anonimowy pisze...

Chcialem świętować, ale gdzież linki uciekły?

Najlepszego, Grumiku!

Elmo pisze...

100 lat GruMiK'u :)

Anonimowy pisze...

Jesteście wielcy.

Dąbek pisze...

100 lat i jeszcze więcej translacji.

Brak Toma Stronga i Siedem.

Warlock pisze...

100 latek i ładny kwiatek :)

Ps. Brak zeszytów Toma Stronga :(

GruMiK pisze...

#Siedem - na mega i mediafire
#Jonah Hex v2 #29 - z brakującą stroną podmieniony.
#Tom Strong #35 i 36 leci na mega i mediafire.

Dzięki za wszystkie uwagi.

Anonimowy pisze...

Ale do 100th Anniversary Special - Avengers też dodacie brakującą stronę?

Anonimowy pisze...

Tom Strong 35 nadal brak.

poinc2 pisze...

100 lat! :)

I wielkie dzięki za dotychczasową pracę!

Anonimowy pisze...

100 lat, 100 lat Grumiki!!

Anonimowy pisze...

Sto lat Grumisie kochane :)

Adam pisze...

Dzięki za ogromną pracę jaką wykonujecie. Bądźmy realistami - 100 lat Wam nie życzę, ale już 50 jak najbardziej :)