niedziela, 14 września 2014

NOWOŚCI 13.09.2014 - Fatal dwie siódemki świętuje 5 lat na scenie

        P12 września 2009. Release jak każdy inny. Ukazuje się Tom Strong, numer 1. Dla Was - kolejny projekt, który lubicie lub nie. Dla mnie - początek wielkiej przygody, która trwa już... pięć lat. Tyle już tu jestem. Nie spodziewałem się tego. Nawet teraz, licząc te minione lata, spodziewałem się, że dojdę gdzieś to trzech. A tu pięć. W zasadzie to nie wiem, co napisać. Na pewno chciałbym podziękować serdecznie ludziom, którzy pracują przy moich projektach. Robią korekty, wklejają. Bez nich tego by nie było. Nie byłoby tych urodzin i dzisiejszego release'u. A jest on niemały. Zapraszam do przeczytania: Historii, która jest za oceanem niezwykle popularna - Revival - przedstawiamy drugi numer. Niebawem będą kolejne. Przejdźmy do jednej z moich ulubionych postaci - Punishera. Oto ostatni numer "Untold Tales of the PunisherMAX". Gdyby Franka było mało, zapraszam także do lektury trzeciego numeru TM-GruMiK Punisher, gdzie przedstawiamy troszkę starszą historię. Mam też premierę - dziwną, bo zaczętą od numeru 21. Ale historia jest nowa, bowiem przedstawia reboot popularnej kiedyś serii Prophet. Kto lubi hard sci-fi, będzie zadowolony. Lubicie Dashiella Złego Konia? Ja bardzo lubię. Dlatego przejdźmy się rezerwatem Preriowa Róża - to długi spacer, bowiem trwa aż pięć numerów (51-55) i przedstawia historię "Przed walką" - zbliżamy się do końca - pozostałe numery ukażą się razem przy okazji innego święta, które niebawem. Skoro jesteśmy przy kryminałach - co powiecie na drugą część świetnej serii Powers autorstwa Briana Bendisa? A może wolicie Alana Moore'a? Proszę bardzo - oto 31. i 32. numer Toma Stronga? A może Garth Ennis? Jak najbardziej - FuryMAX #2. A może coś jeszcze bardziej popapranego? OK - Shaolin Cowboy #3. Heh. Mam nadzieję, że Wam mało. Bo mi tak. Może coś na filmowo - na przykład 8. i 9. numer Planety Małp? Albo trzeci odcinek Spirita? A może wrócimy na chwilę do stajni Marvela? Zadowoli Was premierowy odcinek Daredevila z inicjatywy Marvel.NOW? Nie? To dołożę drugi odcinek znakomitego Hawkeye'a. Jeszcze mało? Zatem dołożę WolverineMAX #2 - serię dla dojrzałego czytelnika. Takowy też jest komiks Fogtown. To niemal 200 stron czytania. Komiks który ukazał się w ramach imprintu Vertigo Crime. Z Vertigo mam też I, Zombie #10, Hellblazer #12 i dawno nie widziany u nas Northlanders (numer 21). Przenieśmy się do Image. Tu dzieje się sporo. Fajny Secret #2, jeszcze lepszy Activity #2 (Nathan Edmondson pisze!!!) i znakomity Mahnattan Projects (numer 4), znalazł się tu również 8 numer Thief of Thieves. Na deser premierowy odcinek Lazarusa, który zapowiada się świetnie. Wisienką na torcie niech będzie trzeci numer serii Orchid, którą tworzy gitarzysta Rage Against The Machine, Tom Morello.


W sumie 30 komiksów. W planie miałem kilka więcej, ale nie wyrobiliśmy się w czasie. Te komiksy ukażą się niebawem. W tym miejscu chcę podziękować wszystkim, którzy wzięli w tym przedsięwzięciu udział. Grafikom, Korektorom, Betamajstrom. To oni zarzucali prace nad swoimi projektami i poświęcali swe prywatne życia, by dopełnić moich terminów. PANOWIE, dziękuję.


A Wam, drodzy Czytelnicy, życzę smacznego i... do kolejnego tygodnia. Kto to wszystko w tydzień przeczyta, stawiam piwo.


Fatal


Revival #02

 

Prophet #21

 
Scalped #51-55

 
Powers #02

 Tom Strong #31-32

 Fury MAX #02

 Shaolin Cowboy #03

 Planeta Małp #08-09

 The Spirit #03

 Daredevil #01 (Marvel NOW!)

 Hawkeye #02

 Wolverine MAX #02

 Fogtown

 I'Zombie #10

 Hellblazer #12

 Northlanders #21

 Secret #02

 The Activity #02

 Manhattan Projects #04

 Lazarus #01

 Orchid #03

 Untold Tales of the Punisher MAX #05

 TM-GruMiK Punisher #03

 Thief of Thieves #08

 

*********************************************************************************
Jeśli przy tej okazji komuś znudziło się tylko czekać aż coś puścimy i chce spróbować grumikowych przedpremier to znam cudowne wyjście. Wpadnij do nas na forum. Zgłoś swoją chęć sensownego wkładu w nasze translacje (tłumaczenie, grafika, korekta - oczywiście mamy swoje wymagania ale nie są one zbyt surowe) a otworzą się przed Tobą nasze drzwi.

23 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dziękuję i najlepszego :)
PS. To nie Moore pisał te 2 numery Toma Stronga :)

beerate pisze...

Wszystkiego najlepszego Fatal. Dziękuję za Twoją cała dotychczasową pracę. To dzięki Tobie poznałem i polubiłem komiksy Vaughana (Ex Machina, Y, Saga) oraz wielu innych. Liczba premier obłędna, chyba nigdy wcześniej więcej nie było (znaczy od 3-4 lat, od kiedy śledzę scenę). Szczególnie, że teraz dość obfity w uroczystości okres, w listopadzie urodziny GMK (czy uda się więcej premier zrobić?), w grudniu mikołajki, wigilia i sylwester, a potem nowy rok... Wszystkiego najlepszego dla Ciebie i wszystkich pomocników. :)

Anonimowy pisze...

Dziękuje, za całą górę pracy jesteście najlepsi, wszystkiego dobrego.:)

Anonimowy pisze...

Wielkie gratulacje wytrwałości! No i to, na co czekałem od dawna LAZARUS!! DZIĘKUJĘ!

Anonimowy pisze...

Beerate w zeszłym roku na urodziny było więcej :)

Anonimowy pisze...

Dzięki dzięki dzięki za MARVELA

beerate pisze...

@Anonimowy
A faktycznie, policzyłem, 35 w listopadzie 2013 było.Pomyliło mi się. :)

Anonimowy pisze...

W nr 11 Scalped brakuje strony.

Anonimowy pisze...

i w nr 14 Scalped brak strony

Vanu pisze...

To zdecydowanie piękna paczka. Szkoda tylko, że zawsze czekam do końca projektu przed przeczytaniem, ale i tak się cieszę, że moje ulubione serie są troszkę bliżej końca. Tylko co do Hellblazera nigdy nie mogę się powstrzymać przed sprawdzeniem nowego zeszytu jak tylko wyjdzie. :D

Anonimowy pisze...

Podobno jak skończycie Toma Stronga to bierzecie się za Promethea'e???

riguana pisze...

Ten rok w Grumiku jest naprawdę niezwykły - rozpieszczacie swoich wiernych czytelników wprost niebotycznie. Wielkie podziękowania za tak monumentalną paczkę, i wszystkim Wam życzę, oby cierpliwości i chęci do dalszych translacji Wam nie zabrakło! Fatal, Tom Strong to jedna z moich ulubionych serii, więc tym bardziej składam podziękowania, że po nią sięgnąłeś!

Anonimowy pisze...

Panowie lepiej by było jakbyście dawali PIĘĆ komiksów co sobotę a mniej na takie rocznice :)

.... pisze...

A może będziemy dawać po jednym tytule co sobotę, a po 236 z okazji rocznic, urodziny, itp...?

Anonimowy pisze...

Decyzje Grumika zawsze są przemyślane zatem cokolwiek zdecydują w kwestii wypuszczania swoich translacji , to ja i tak będę zadowolony .

riguana pisze...

Grumik tak nasz rozpieszcza, że cokolwiek by nie robili i tak będziemy w siódmym niebie.
Wczoraj tak wsiąkłem w lekturę nowości, że o trzeciej w nocy popędziła mnie małżonka z wielkim opieprzem, że przed szóstą trzeba wstawać do roboty! Ale warto było, tylko mi przerwała w połowie Punishera!

Anonimowy pisze...

WOW! ALE WSTAWKA! DZIĘKI I GRATULACJE! :) POZDRAWIAM!

Anonimowy pisze...

Mam ten zeszyt Daredevila i cos widze, z ebrakuje kilku stron chyba

Anonimowy pisze...

Nikt nie dorównuje wam na scenie translacyjnej, dzięki pany i DZIĘKUJE

kryzyskurwa pisze...

To nie wyścig, każda grupa daje z siebie tyle, ile może:) Wspierajcie nas dobrymi (albo i nie) komentarzami, wspierajcie też polskie wydawnictwa kupując papierowe komiksy, zwłaszcza, że ostatnio jest ich wydawanych od groma. Kupujcie zwłaszcza te tytuły, które grupy translacyjne tłumaczyły, pokazując tym samym wydawcom, że my nie szkodzimy rynkowi a (mam nadzieję) pomagamy w promocji medium komiksowego w Polsce. I że nieważne czy dany komiks jest do ściągnięcia w polskim tłumaczeniu z sieci czy też nie, dobra historia zawsze się sprzeda:)

gaudip pisze...

pamiętajmy tez o tym. że grupy przenikają się - sam nie tylko działam w Grumiku - więc to, że na tym forum ukazują się komiksy, nie oznacza że są one tylko nasze - inne grupy też maczają w nich palce... ponadto grupy nieraz specjalizują się bardziej w pewnej tematyce komiksów, rzadko spotykanych u nas - patrz EK i DanY'ego

Anonimowy pisze...

Czysty obłęd, wracam po wakacjach, wbijam na Grumika i nagle odbyte wakacje trwają dalej w najlepsze z Waszym prezentem ;) jak Wy to robicie!? Piąteczka Fatal, najlepszego!

Adam pisze...

Dzięki, gratuluję wytrwałości i pasji.