sobota, 17 maja 2014

NOWOŚCI 17.05.2014

      Obcy. Xenomorf. Najlepszy kumpel Ellen Ripley. Któż nie zna tego jednego z najbardziej znanych potworów popkultury. Ojcem wizerunku tej humanoidalnej postaci był Hans Rudolf Giger, który niestety pożegnał się z nami w minionym tygodniu. Wielka strata człowieka z genialną, przygnębiającą wyobraźnią. Niestety, nie mamy dla Was nic nowego z najbardziej znaną z wykreowanych przez niego postaci, zachęcamy jednak do zapoznania się lub przypomnienia sobie komiksów z Obcym w roli głównej, których niemałą ilość możecie znaleźć na naszym blogu.
      A skoro nie komiksy z Obcym, to co dla Was mamy w tym tygodniu? Mamy 4 i 5 numer szóstej już solowej serii Kapitana Ameryki, na których kończymy polskie tłumaczenie. Mamy kontynuację jazdy bez trzymanki zaserwowanej nam przez Geoffa Darrowa w serii Shaolin Cowboy. W drugim numerze tego tytułu Kowboj z Szaolin musi się zmierzyć z opętanym żądzą zemsty krabem. Polecam! I na deser pozostaje nam pierwszy numer serii Velvet. Komiks szpiegowski z główną bohaterką w postaci sekretarki biura brytyjskiego wywiadu. Historia autorstwa Eda Brubakera, co pozwala nam oczekiwać co najmniej dobrej historii. Produkcja kolejnych numerów w toku, nie musicie się obawiać o zbyt długą przerwę do kolejnych zeszytów.
      Przypominamy również tym, którzy tę informację przegapili – komiks Fatale wypadł z naszych pozycji, gdyż wydawnictwo Mucha Comics wyda pierwszy numer zbiorczy tego tytułu na łódzkim Festiwalu. Hurra! Ja nie mogę się już doczekać:)


Captain America v6 #04-05

 
  

Velvet #01

 
  

Shaolin Cowboy #02

 
  
**********************************************************************************
Jeśli przy tej okazji komuś znudziło się tylko czekać aż coś puścimy i chce spróbować grumikowych przedpremier to znam cudowne wyjście. Wpadnij do nas na forum. Zgłoś swoją chęć sensownego wkładu w nasze translacje (tłumaczenie, grafika, korekta - oczywiście mamy swoje wymagania ale nie są one zbyt surowe) a otworzą się przed Tobą nasze drzwi.

1 komentarz:

riguana pisze...

Zacna paczka, oj zacna, wielkie dzięki, że tak regularnie wypuszczacie takie przyjemne czytadła!